Fonoholizm jako choroba cywilizacyjna.

Zbyt częste korzystanie ze smartfonów oraz korzystanie dzięki niemu z internetu to problem dotykający w szczególności młodych ludzi. Fonoholicy nie potrafią obejść się bez telefonu ani na moment, często zasypiając z nim w ręku i tak samo się budząc. Można rzec, że zawsze są online.

Jak podłączyć smartwatch do smartfona?

Fonoholicy choć przez moment nieobecności w sieci, zachowują się jakby cos ważnego ich ominęło. Zjawisko to zwane FoMO, znaczy z angielskiego tyle co Fear od missimg out.
Poprzez wielogodzinny kontakt ze smartfonem pogorszeniu ulga wzrok, pojawia się problem z zespołem cieśni nadgarstka oraz snem, gdyż organizm naświetlony niebieskim światłem ekranu smartfona, źle radzi sobie z zapotrzebowaniem na sen.
Dodatkowo udowodniono że zbyt długie korzystanie ze smartfona w znacznym stopniu osłabia pamięć oraz koncentra je.Niewyklucza się nawet że efektem może być choroba Alzheimera. Depresja oraz nadpobudliwość to kolejny z negatywnych czynników zbyt częstego korzystania ze smartfonów. Dlatego zwłaszcza młodym ludziom należy limitować czas dostępu do niego, aby nie zdołał on przejąć kontroli nad ich życiem.