Jak podłączyć smartwatch do smartfona?

Właśnie kupiłeś smartwatch, musisz go teraz skonfigurować i uruchomić, aby móc korzystać ze wszystkich jego aplikacji, ponieważ, aby smartwatch działał poprawnie, musi być podłączony do smartfona. Zobaczmy jak krok po kroku, pomyślnie skonfigurować nowe akcesorium high-tech.
Istnieją dwa różne systemy operacyjne, więc najpierw musisz zidentyfikować swój smartwatch. Czy powinien działać z Androidem czy z iOS ? W zależności od tego kryterium istnieją dwie różne metody łączenia zegarka ze smartfonem.
Apple współpracuje z Apple Watch aplikacji natomiast SmartWatch pracuje z aplikacji Android Wear. Po połączeniu zegarka z telefonem będzie można pobrać dodatkowe aplikacje: narzędzia, sport, krokomierz, prognozę pogody i wiele innych…
Jak podłączyć smartwatch do telefonu z Androidem?
Krok 1: Aby rozpocząć, otwórz Sklep Google Play na smartfonie i pobierz aplikację Android Wear. Po pobraniu musisz zalogować się przy użyciu konta Google.
Krok 2: Po uruchomieniu aplikacji Android Wear musisz aktywować Bluetooth w smartfonie. Możesz przejść przez ustawienia lub przejść przez ekran sterowania. Po aktywacji Bluetooth powinien pojawić się wraz z ikoną na pasku u góry smartfona.

Jak Polacy korzystają ze smartfonów?

Krok 3: Wróć do aplikacji Android Wear i otwórz listę wykrytych urządzeń. Powinieneś zobaczyć nazwę swojego smartwatcha. Wystarczy go kliknąć. Na ekranie zegarka pojawi się kod, wpisz ten sam kod na smartfonie, aby sparować urządzenia.
Krok 4: Ciesz się swoim zegarkiem! Twoje urządzenia są teraz sparowane i działają jednocześnie. Możesz więc odbierać połączenia i wiadomości za pomocą smartwatcha.
Pamiętaj, że możliwe jest również korzystanie z iPhone’a z podłączonym zegarkiem i nie musisz wybierać zegarka Apple Watch. Wystarczy pobrać aplikację Android Wear z App Store. Następnie musisz wykonać te same kroki, jak opisano powyżej.
Jak podłączyć zegarek Apple Watch do iPhone’a?
Krok 1: Włącz zegarek Apple Watch, przytrzymując przycisk boczny. Na iPhonie pobierz aplikację Apple Watch z App Store.
Krok 2: Ustaw zegarek Apple Watch tak, aby znajdował się w wizjerze aparatu iPhone’a. Otrzymasz wtedy zaproszenie do sparowania dwóch urządzeń.
Krok 3: Wystarczy kliknąć „Konfiguruj Apple Watch” na swoim iPhonie, aby skonfigurować nowe urządzenie. Później wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podczas całej procedury.
Rozwiąż problem parowania smartwatcha ze smartfonem.
Jeśli masz problemy ze sparowaniem dwóch urządzeń, oto kilka rozwiązań, które mogą je rozwiązać.
Sprawdź, czy Twoje urządzenia są prawidłowo naładowane i włączone, czy tryb samolotowy nie jest włączony oraz czy tryb Bluetooth został prawidłowo włączony.
Jeśli Twoje urządzenie nadal nie pojawia się na liście, możesz wyłączyć tryb bluetooth i ponownie go włączyć.
Upewnij się, że smartwatch i smartfon znajdują się blisko siebie. Jeśli tak nie jest, należy je zbliżyć.
Jeśli parowanie nie działa, użyj funkcji „Zapomnij to urządzenie”, a następnie wyłącz i ponownie włącz tryb Bluetooth.
Zresetuj zegarek, postępując zgodnie z instrukcjami producenta zawartymi w instrukcjach dołączonych do urządzenia.