jak działa aplikacja Miracast?

Aplikacja Miracast, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu z aplikacjami Google Play, to aplikacja która służy do bezprzewodowego przesyłania obrazu ze smartfona na telewizor. Jest to o tyle wygodny sposób przesyłania, iż nie towarzyszą mu żadne niepotrzebne kable czy przewody. Łączność z telewizorem odbywa się za pośrednictwem sieci WiFi.
Jak nietrudno zauważyć sieć wifi jest niezbędnym warunkiem działania aplikacji. Na szczęście większość telewizorów działa już w oparciu o system smart tv, a wifi jest jego podstawowym składnikiem.

Dzień bez telefonu

Wracając do aplikacji, pozwala ona na przesyłanie zarówno obrazu jak i dźwięku. Po zaakceptowaniu sparowania sprzętów, na ekranie telewizora pojawia się identyczny obraz jaki pokazuje smartfon. Mamy więc do dyspozycji zawartość smartfona na ekranie telewizora.
Jest tylko jedna, ale za to duża wada. Pomimo obrazu ze smartfona na telewizorze, telefon musi być odblokowany, gdyż w przeciwnym razie obraz na ekranie tv również będzie czarny. Nie jest to wielki problem gdyż zawsze można obrócić telefon ekranem do dołu lub po prostu gdzieś go umieścić na czas odtwarzania z niego materiału.